LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lobimi rus për PD në SHBA/ Rama merr në “mbrojtje” demokratët

9 Mars 2018, 11:24, Aktualitet CNA

Kryeministri Edi Rama ka regaur në lidhje me lobimin e PD në SHBA.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, shoqëruar me intervistën e kreut të PD ?së, Lulzim Basha, në emisionin Opinion,  kreu i ekzekutivit, ka thënë se ky rast përbën një mishmash financiar.

?Shqipëria nuk mund të merret dot peng nga askush dhe shqiptarët pa dallim partie, nuk e meritojnë këtë mishmash papërgjegjshmërie politike, ligjore dhe kombëtare?, ka shkruar Rama, duke dalë kështu edhe në ?mbrojtje?  të demokratëve, të cilët kreu i PD ?së, po i gënjen çdo ditë e më shumë.

?Që është e habitshme që të gjenden disa rusë bujarë (dhe jo vetëm rusë) që të nxjerrin nga xhepat e tyre gjysëm milionë dollarë për një parti shqiptare, as kjo nuk diskutohet që e bën mishmashin edhe më skandaloz, ligjërisht e politikisht?, ka shkruar ndër të tjera Rama.

Postimi i plotë:

Që është një mishmash financiar xhepash të errët, kjo nuk diskutohet sepse vetë mishmashi provohet edhe nga dy prononcime krejt të kundërta, në harkun e 3 muajve nga i zoti i mishmashit;

Që është një mishmash në shkelje të hapur me pasoja penale të disa ligjeve të vendit, as kjo nuk diskutohet dhe për këtë mjafton të dëgjosh qoftë edhe vetëm këto dy prononcime krejt kontradiktore;

Që është e habitshme që të gjenden disa rusë bujarë (dhe jo vetëm rusë) që të nxjerrin nga xhepat e tyre gjysëm milionë dollarë për një parti shqiptare, as kjo nuk diskutohet që e bën mishmashin edhe më skandaloz, ligjërisht e politikisht!

Por që kjo histori s?mund të mbyllet pa u zbardhur deri në fund, nëse ka apo jo, interferenca malinje forcash të huaja për ta përdorur opozitën shqiptare në funksion të cënimit të imazhit të Shqipërisë (drogëdrogëdrogëkrimkrimkrim), me qëllim pengimin e procesit të integrimit europian dhe destabilizimin e vendit, kjo është absolutisht e padiskutueshme!

Shqipëria nuk mund të merret dot peng nga askush dhe shqiptarët pa dallim partie, nuk e meritojnë këtë mishmash papërgjegjshmërie politike, ligjore dhe kombëtare./CNA.al

Lajmet e fundit nga