LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vjollca Hoxha vazhdon spastrimet në Top Channel

29 Shkurt 2016, 12:49, Aktualitet CNA

Vjollca Hoxha vazhdon spastrimet në Top Channel. Pas largimit të drejtorit të përgjithshëm Enkel Joti, pas largimit të nëndrejtorit të parë Skerdi Drenova një tjetër nëndrejtori që datonte nga epoka e dritan Hoxhës i ka ardhur fundi. Fjala është për autorin e programeve më të njohura të këtij TV, Adrian Proko. Ai ka marrë fundjavën që shkoi një email nga vetë numri një i këtij televizioni ku i komunikohet ndërprerja e kontratës së punës.

Me sa duket pas konfliktit të hapur me dy bashkëpronarët e tjerë Albert Sino dhe Aurel Hoxha, me të cilët konflikti për pronësinë e Top Channel do të zgjidhet në gjykatë, znj Hoxha po kujdeset të spastroi të gjithë “armiqtë” brenda radhëve. Ajo po lufton të jetë e rrethuar vetëm nga bashkëpunëtorë besnike duke ditur se në fund do të shkojë drejt një përplasjeje të madhe për pronësinë e televizionit që ka lënë trashigim i shoqi.

Kjo lëvizje e fundit konfirmon zërat se pushtet gjithnjë e më të madh në sferën artistike po merr i fejuari i vajzës së saj Lecdio Lico së bashku me Lori Hoxhën.

Një kronologji të plotë për atë që ka ndodhur në Top Channel vitin e fundit e gjeni në shkrimet e mëposhtme….(Lapsi.al)

Lajmet e fundit nga