LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Po quhet si “Santiago Bernabeu” i Ballkanit, stadiumi më modern që është gati për inaugurim

12 Maj 2023, 19:30, Sport CNA
Po quhet si “Santiago Bernabeu” i Ballkanit, stadiumi më modern

Stadiumi më modern në Ballkan është gati për inaugurim në Kroaci. Bëhet fjalë për shtëpinë e re të Osijek, që pas katër vitesh punë, tashmë është gati që të pres një ndeshje futbolli. Ky stadium është quajtur ndryshe si “Santiago Bernabeu i Ballkanit”.

Në të janë investuar 80.000.000 euro, ndërsa hapja zyrtare do të vijojë në verë. Emri pritet të jetë “Opus”, kompania kryesore e sponsorit të Osijek. Kapaciteti i stadiumit do të jetë 13.500 tifozë dhe është shumë luksoz, duke u quajtur si më moderni në Ballkan

Lajmet e fundit nga