LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Klube të mëdha europiane vihen pas Roko Vatës

22 Shtator 2022, 21:35, Sport CNA
Klube të mëdha europiane vihen pas Roko Vatës
Roko Vata

Djali i legjendës ish-kapitenit të Kombëtares shqiptare, Rudi Vatës, Roko, po shkëlqen me të rinjtë e Sëlltikut, ku së fundmi ka luajtur dhe në Ligën e Kampionëve për të rinj.

Së fundmi, për 17-vjeçarin kanë ardhur disa interesime nga gjigantët e Europës. Siç raportojnë mediat irlandeze, Liverpuli, Çelsi dhe Reali i Madridit janë vënë në gjurmët e Vatës dhe do të tentojnë që të bindin Sëlltikun për ta transferuar sa më shpejtë.

Vata gjithashtu ishte pjesë e listës me lojtarët më të mirë që kanë lindur në vitin 2005. Ai ka shënuar 4 gola dhe ka dhuruar një asist në 14 takime që ka zhvilluar këtë sezon në të gjitha kompeticionet.

Lajmet e fundit nga