LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gol në frymën e fundit, Kosova barazon me Zvicrën

9 Shtator 2023, 23:04, Sport CNA
Gol në frymën e fundit, Kosova barazon me Zvicrën

Dygolëshi i Vedat Muriqit i dhuroi Kosovës një pikë në takimin përballë Zvicrës në “Fadil Vokrri”, që përfundoi në barazim 2-2. Goli  Remo Freuler dhe autogoli i kapitenit Amir Rrahmani kaluan dy herë në avantazh helvetët.

Por ishte bomberi i Mallorcas që mposhti dy herë Yann Sommer, duke evituar humbjen e skuadrës dardane.

Kosova është ngjitur në kuotën e katër pikëve pas pesë ndeshjeve të para në grupin I, duke qenë për momentin pesë pikë larg Rumanisë së vendit të dytë.

Lajmet e fundit nga