LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vranësira dhe reshje shiu/ Si parashikohet të jetë moti për ditën e sotme

9 Janar 2023, 08:07, Sociale CNA
Vranësira dhe reshje shiu/ Si parashikohet të jetë moti për
Foto ilustruese

Orët e para të ditës në vendin tonë do të jenë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta.

Ndërsa pjesa e dytë e ditës do të sjelli në Shqipëri shpeshtim të vranësirave, të cilat do të gjenerojnë reshje shiu në ultësirën perëndimore dhe reshje dëbore pritet të ketë në zonat malore Verilindore dhe Juglindore.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por do të ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 13°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë në det me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Jugor do të krijohet dallgëzim mbi 4 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga