LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Vranësira dhe kthjellime/ Si parashikohen temperaturat për nesër

16 Gusht 2022, 16:05, Sociale CNA
Vranësira dhe kthjellime/ Si parashikohen temperaturat për nesër
Foto ilustruese

Ditën e mërkurë në vend do të ketë ndikim të masave ajrore të qëndrueshme, të cilat do të sjellin përgjithësisht mot të kthjellët.

Në relievet malore parashikohen vranësira të pakta e mesatare në mesditë dhe më tej mot i kthjellët në të gjithë vendin.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim - verilindje me shpejtësi mesatare e përkohësisht në orët e mesditës, përgjatë brigjeve të Jonit e vrullshme. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak, parashikon valëzim në dete të forcës 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 15 deri 30°C;

në zona e ulëta 18 deri 35°C;

në zona bregdetare 21 deri 33°C./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga