LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Fluks i madh emigratësh/ Ja sa hyrje dhe dalje u regjistruan në Kapshticë dhe Qafë-Thanë në 24 orët e fundit

16 Gusht 2022, 09:51, Sociale CNA
Fluks i madh emigratësh/ Ja sa hyrje dhe dalje u regjistruan në

Gjatë javës së fundit është regjistruar një fluks i madh emigrantësh që kthehen në atdhe për pushime.

Fluks ka pasur në pikat e kalimit kufitar me Greqinë, por edhe në portin e Durrësit ku mijëra bashkatdhetarë janë kthyer në Shqipëri.

Sa u përket 24 orëve të fundit në pikën kufitare të Kapshticës kanë hyrë 3535 shtetas dhe 1186 mjete.

Gjithashtu edhe bilanci në dalje është i lartë, pasi janë larguar drejt Greqisë 5573 shtetas dhe 2032 mjete.

Ndërkohë, në Qafë-Thanë kanë hyrë 3809 shtetas dhe 1830 mjete. Gjithashtu kanë dalë 3328 shtetas dhe 1575 mjete./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga