LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mot me diell/ Sa shënojnë temperaturat ditën e sotme

10 Prill 2024, 07:12, Sociale CNA
Mot me diell/ Sa shënojnë temperaturat ditën e sotme
Foto ilustruese

Ditën e Mërkurë vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme për shkak të masave ajrore të thata dhe të ngrohta me origjinë jugore falë ndikimit të Anticiklonit Afrikan.

Moti parashikohet i kthjellët si dhe vranësira të pakta deri mesatare kalimtare të larta transparente në orët e mesditës.

Era pritet të fryjë me drejtim juglindje - jugperëndim me shpejtësi mesatare 1-7 m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe lugina fiton shpejtësi deri në 8-10 m/sek duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen: në zonat malore  deri 9 / 27°C, në zonat e ulëta  deri 8 / 29°C , në zonat bregdetare  deri 13 /27°C./ CNA

Lajmet e fundit nga