LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ditë e nxehtë/ Parashikimi i motit për sot

14 Prill 2024, 08:12, Sociale CNA

Ditë e nxehtë/ Parashikimi i motit për sot

Vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme. Falë ndikimit të masave ajrore të ngrohta e të thata si dhe ndikimit prej disa ditësh të anticiklonit të azoreve.

Moti pritet të jetë i kthjellët me kohëzgjatje me diell si dhe nuk do të mungojnë vranësirat mesatare kalimtare transparente kryesisht nga orët e mesditës.

Era pritet të fryjë me drejtim veriperëndim–verilindje me shpejtësi 1-6 m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare e lugina 10 m/sek, duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1-2 ballë./ CNA

Lajmet e fundit nga