LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperatura deri në 31 gradë/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

13 Prill 2024, 08:16, Sociale CNA
Temperatura deri në 31 gradë/ Parashikimi i motit për ditën
Foto ilustruese


Vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme. Falë ndikimit të masave ajrore të ngrohta e të thata si dhe ndikimi prej disa ditësh i Anticiklonit të Azoreve.

Moti pritet të jetë i kthjellët me kohëzgjatje me diell si dhe nuk do të mungojnë vranësirat mesatare kalimtare transparente kryesisht nga orët e mesditës.

Era pritet të fryjë me drejtim veriperëndim –verilindje me shpejtësi 1-6m/sek ndërsa përgjatë vijës bregdetare e lugina 10m/sek, duke bërë që valëzimi në dete të jetë I forcës 1-2ballë./CNA

Temperatura deri në 31 gradë/ Parashikimi i motit për ditën

Lajmet e fundit nga