LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet e 14 majit/ “Nisma Thurje” regjistrohet në garë

28 Shkurt 2023, 11:58, Politikë CNA

Zgjedhjet e 14 majit/ “Nisma Thurje” regjistrohet në garë

"Nisma Thurje" do të garojë në zgjedhjet e 14 majit dhe sot është regjistruar në KQZ.

Në një prononcim për media, drejtuesi i kësaj force politike, Endri Shabani, tha se qëllimi i Nismës është që të zëvendësojë superpolitikanët e korruptuar në Këshillat Bashkiakë me qytetarë të zakonshëm.

Një tjetër organizatë që do të hyjë në këto zgjedhje me kandidat Arlind Qorin është edhe Lëvizja Bashkë.

 “Kemi parë që Sali Berisha, Ilir Meta, Erion Veliaj dhe Edi Rama kanë pasur kohë boll që ta bëjnë Shqipërinë si gjithë Europa.

Ne duam të çojmë në Këshillat Bashkiakë qytetarë të zakonshëm dhe të nxjerrim që aty ata që quhen si superpolitikanë, të cilët po t’i shohësh që janë superhajdutë që kanë ngritur dorën përkundër interesave të qytetit dhe për çdo superpolitikan që do nxjerrim do fusim njerëz të zakonshëm, superqytetarë që e duan këtë qytet. Njerëz që duan të jetojnë në një vend më të mirë se ky që kemi. 'Nisma Thurje' krejt ndryshe nga këta që e kanë ndryshuar qëndrimin e tyre sipas interesave që kanë, ka qëndruar gjithmonë në anën e drejtë të qytetarëve. Jemi ndryshe dhe në përmbajtjen e njerëzve që kemi, nëse këta e kanë rrethuar veten me gangsterë dhe biznesmenë, ne jemi të rrethuar me inxhinierë dhe pdagogë”, tha Shabani./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga