LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

U ndalua nga policia/ Arvit Bushati: Sulm dhe presion politik

31 Maj 2023, 08:11, Politikë CNA
U ndalua nga policia/ Arvit Bushati: Sulm dhe presion politik
Arvit Bushati

Pas 5 orësh i shoqëruar në ambientet e komisariatit të Shkodrës është liruar Arvit Bushati, nënkryetari i FRPD-së.

Në një deklaratë për mediat ai e ka quajtur këtë sulm dhe presion ndaj përfaqësuesve të PD-së në Shkodër dhe në të gjithë Shqipërinë.

Sipas Bushatit, ishte një ndalim i pabazuar në procedurë. Gjithashtu ka dënuar me forcë qasjen e forcave të rendit me politikën.

Isha pas orarit zyrtar të punës duke konsumuar kafe me përfaqësues të PD-së Shkodër, në praninë tonë ishte edhe kryetari i bashkisë. U përballëm me 2 patrulla policie, të cilat vetëm me diciturën, urdhër nga shefat na vjen keq duhet të vish me ne, më shoqëruan në masa të çuditshme për një njeri që s’ka asnjë shpjegim ekstra për të bërë në lidhje me organet kompetente.

Në ambientet e policisë pashë hezitimin në fytyrën e tyre për urdhrat që kishin marrë nga drejtuesit politik të policisë së shtetit pasi e kuptuan që masa dhe forma e ndalimit ishte e pabazuar në procedurë. Ky është sulm, presion që i bëhet përfaqësuesve të PD-së në Shkodër e gjithë Shqipërinë. Dënoj me forcë qasjen që forcat e rendit kanë me politikën”, tha Bushati./ CNA.al

Lajmet e fundit nga