LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Media, arma e vetëvrasjes!

23 Mars 2023, 22:45, Opinione Arsen Rusta

Media, arma e vetëvrasjes!

Sot dëgjova tre audiopërgjime me zërin e gazetarit Adriatik Doçi, kolegut tim dje edhe sot.

3, flitet se ka disa audiopërgjime.

Adriatikun e kam vlersuar për çfarë bënte e bën. Por gjithmon kundra se si i bëntë.

Kam diskutuar me Tikun disa herë. Ai ka logjikën e tij, ka e parimin bëhet.

Sot ajo që ndodhi është arma e vetëvrasjes e një PENE.

Media vërtet “ul” në gjujnë zyrtarë, biznesmen apo kryeministra!!! Por ama media “ul” jo në gjunjë por NockOut edhe gazetar apo veteveten.

Si? Vetëm duke humbur kredibilitetin dhe besim.

A ka fituar Tiku, e bër marrëveshje aq sa thotë me zërin e tij?

A është zëri i Tikut? PO kush e njeh por as e e mohon Tiku.

Pak rëndësi ka kjo.

Ajo që ka rëndësi është se media duhet të ndal gjobat një orë e më parë.

Le të shërbej ky preçedent që zyrat e marketing të mos jenë si zyrat e grupeve kriminale.

Ndryshe 1997 është një shkrepje LARG. Maskat lindën si shaka çuna lagje dhe u kthyen në mankthin e këtij kombi.

Të mos pranoj media lekë në të zezë. Apo reklama kundra interesit të publikut dhe konsumatorit.

Ajo që do ndodh? Është: Tregu do vetërregullohet dhe gjërat sdo jenë kaq keq.

Kam folur edhe unë me Tikun në ato 3 ose 4 kafe që kemi pirë gjithësej. S ja del, si ja bën, si i mban disa punë dhe faqen.

Mora disa përgjigje.

Kush kupton nga media e kupton se cili është standarti WebLajm

Tani për Kolegun Doçi

Kjo sështë as fillimi as fundi

Sëpari: Me letra Prapaskena sështë e jotja. Kë faqe ke Tik?

Vlen vetëm të distancohesh je a sje pronar ose ku shrkuan ose vendos të mos i shkruash kur ti vendos?

Të lidh apo jo gjë?

Publiku siç ti thua: preceptimin e ka gjë me vlerë.

1000 % e preceptimit gojëdhënave dhe kafeneve thonë e ke ti atë media.

Kush të njeh e di përgjigjen.

Publiku JO

Ata që të kanë futur në kurthin e audiopërgjimit. Një qëllim e kanë patur.

Ti tani ke një detyrë: o Fama dhe “Pushteti mediatik” të bëri një goditje profesionale dhe kjo është kosto e cila duhet nxjerr mësim nga pësimi.

Ose me profesionalizëm dhe fakte, duhet të provosh atë që duan njerzit. Të kundërtën.

Ata që të janë ulur në gjujnë bëja një nder shoqërisë, si kompensim i zhurmës së rrjetit: tregouja emrat se janë të padenjë si zyrtar e firma private. Kanë paguar për të fshehur faktet që ti ke gjetur. Po të kishin mundësi edhe do bënin më keq!

Një meritë e ke dhe sta heq askush.

Ke denoncuar me emra e mbiemra hajdut:

Politikan
Palaço
Të korruptuar
Grupe kriminale
Biznesmen vrases e zhvatës të pasurisë pubkike

E ke bërë edhe me guxim

Por kur fsheh edhe të tillë është sikur të vrasësh forcën e medias me vetëdije.

Unë isha krahë teje kur u dhunove.

Jam krah teje edhe me forcën e Penës e Fakteve

Por nëse ti zgjedh vetëvrasjen e medias!

Gazetaria është profesion që sdo vdes.

Gazetarët e Reporterët ikin e vijnë Tik. Besimi Publik mbetet.

19:47 Opinione Ermal Mulosmani

Komedia e zezë e PD-së

Lëvizja e fundit të grupit të Alibeajt, që fton përfaq...

Lajmet e fundit nga