LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Foto - Rrëmbeu kurorën e më të bukurës/ Kush është Miss Universe 2023

15 Janar 2023, 16:56, Lifestyle CNA
Foto - Rrëmbeu kurorën e më të bukurës/ Kush
R'Bonney Gabriel

R'Bonney Gabriel nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës mori mbrëmjen e djeshme kurorën e më të bukurës në edicionin e 71-të të Miss Universe.

Konkursi u mbajt në Neë Orleans, ku konkuruan 84 vajza dhe gra nga e gjithë bota.

Vendin e dytë e fitoi Miss Venezuela, Amanda Dudamel dhe vendin e tretë Miss Republika Domenikane, Andreina Martinez.

Gabriel, e cila rrëmbeu kurorën e më të bukurës, ishte filipino-amerikania e parë që fitoi Miss USA vitin e kaluar.

28-vjeçarja nga Houston është modele, stiliste dhe ka linjën e saj të veshjeve. Gjatë konkurimit në Miss Universe ajo dha mesazhe të forta për pjesëmarrjen e nënave në konkursin e bukurisë.

"Për mua, do të doja të shihja një rritje të moshës sepse jam 28 vjeç. Dhe kjo është mosha më e madhe për të konkuruar dhe mendoj se është një gjë e bukur. Citati im i preferuar është "nëse jo tani, atëherë kur?" Sepse si grua, besoj se mosha nuk na përcakton. Nuk është nesër, nuk është dje, por është tani. Koha është tani", tha ajo.

Ndërkaq, në po sjellim me anë të një galerie disa foto të Miss Universe 2023./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga