LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Foto- Nga "bombastikja" Mia Khalifa tek gruaja e Lewandowskit/ Top 5 tifozet "më të nxehta" të Katar 2022

6 Dhjetor 2022, 20:19, Lifestyle CNA

Foto- Nga "bombastikja" Mia Khalifa tek gruaja e Lewandowskit/ Top 5

Futbolli është padyshim një nga sportet më të njohura në të gjithë botën. Loja, e cila përfshin 22 lojtarë që ndjekin një futboll për 90 minuta, është një burim entuziazmi dhe kënaqësie të madhe për shumë njerëz nga disa cepa të planetit. 

Tifozët kanë një rol jashtëzakonisht të rëndësishëm në futboll, pasi pa ta loja do të humbiste gjithë intensitetin dhe sharmin e saj.

Disa tifozë nga vende të ndryshme udhëtojnë në distanca të mëdha në mënyrë që të tregojnë mbështetjen e tyre për ekipet e tyre të preferuara në nivel klubesh si dhe në nivel ndërkombëtar. 

Është koha që ne t'i hedhim një sy 5 tifozëve më seksi të futbollit të futbollit deri më sot: 

5. Ivana Knoll (Kroaci)

Foto- Nga "bombastikja" Mia Khalifa tek gruaja e Lewandowskit/ Top 5

Tifozja kroate e cila u bë sensacion në internet gjatë Kupës së Botës 2018 në Rusi, i ka habitur sërish të gjithë në Botërorin 2022 në Katar . Ivana, e lindur në Gjermani, emigroi në kryeqytetin e Kroacisë, Zagreb, në moshë të re.

Ajo zhvilloi një dashuri për futbollin për shkak të babait të saj, i cili gjithmonë diskutonte me të historitë e lidhura me disa ndeshje futbolli në të kaluarën. Ivana ishte e pranishme në stadiumin Al Bayt dhe u pa duke brohoritur skuadrën e saj gjatë përballjes së tyre me Marokun.

Kroacia, nga ana tjetër, nuk ishte në gjendje të bënte një fillim perfekt në kampionatin e saj në Kupën e Botës, duke arritur vetëm një barazim në ndeshjen hapëse kundër Marokut.

4. Melisia Artista (Argjentinë)

Foto- Nga "bombastikja" Mia Khalifa tek gruaja e Lewandowskit/ Top 5

Një tjetër tifoze që tërhoqi vëmendjen e disa tifozëve të futbollit gjatë Kupës së Botës 2022 është Melisia Artista. E mrekullueshme Melisia Artista pretendon se është tifozja më e nxehtë e Argjentinës në Kupën e Botës.

Ajo u pa në stadiumin Lusail gjatë ndeshjes hapëse të Argjentinës kundër Arabisë Saudite.

Melisia ndau edhe pamjet e stadiumit para fillimit. Për zhgënjimin e saj dhe të shumë tifozëve të tjerë argjentinas, Albicelestes iu dha një humbje e papritur 1-2 nga Arabia Saudite në ndeshjen e tyre të parë. Humbja do të thoshte që seria e Argjentinës prej 36 ndeshjesh pa humbje kishte marrë fund. 

3. Mia Khalifa (Liban/SHBA)

Foto- Nga "bombastikja" Mia Khalifa tek gruaja e Lewandowskit/ Top 5

Një tjetër fytyrë mjaft e njohur që tërhoqi vëmendjen e shumë njerëzve në botën e futbollit është Mia Khalifa. 

29-vjeçarja së pari u bë e famshme për shkak të punës së saj në industrinë e filmave për të rritur të vlerësuar me X në vitin 2015. Mia, megjithatë, kërkoi një shkëputje nga industria e filmave për të rritur pasi kaloi një periudhë prej rreth 3-4 vjet në këtë industri.

Më pas, libanezja filloi të bënte zbulime për shijen e saj në futboll. Ajo kishte bërë postime në llogaritë e saj në rrjetet sociale duke ngushëlluar lojtarin e Liverpool-it, Karius-in e Lorit, pas gabimeve të tij të paharrueshme, të cilat çuan në triumfin e Real Madridit në finalen e UCL 2018. 

Ajo më vonë e sqaroi faktin se ishte një mbështetëse e West Hamit kur postoi disa foto të saj të veshur me këmishën e Hammer. 

2. Gisele Bundchen (Brazil)

Foto- Nga "bombastikja" Mia Khalifa tek gruaja e Lewandowskit/ Top 5

Gisele Bundchen, një nga supermodelet më të njohura dhe më tërheqëse në botë, është lidhur me disa ngjarje futbolli deri më sot. 

Ajo e ka shprehur veçanërisht dashurinë e saj për kombëtaren e Brazilit në raste të ndryshme.

Gisele u pa duke mbështetur Brazilin nga tribuna në ndeshje të shumta gjatë edicionit të Kupës së Botës FIFA 2018. 

42-vjeçarja është ende një ndjekëse shumë aktive e sportit dhe e bën të njohur dashurinë e saj për futbollin përmes postimeve të saj në rrjetet sociale.

1. Anna Lewandowska (Poloni)

Anna Lewandowska, gruaja e sulmuesit aktual të Barcelonës, Robert Lewandowski, ka bërë disa zbulime për dashurinë e saj për lojën deri më sot. 

34-vjeçarja, e cila është një ish-kampione e botës në karate, është parë duke mbështetur bashkëshortin e saj në disa ndeshje në Barcelonë si dhe në ato kundër Polonisë në nivel ndërkombëtar.

Ajo vlerësohet shpesh se ka ndihmuar bashkëshortin e saj, Robertin, në ruajtjen e fitnesit të tij të shkëlqyer me kalimin e kohës, duke hartuar një dietë perfekte dhe strikte të ekuilibruar për të./CNA.al

Lajmet e fundit nga