LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Testi psikometrik/ A keni zgjedhur profesionin e duhur për veten?

26 Shtator 2022, 16:06, Kuriozitete CNA

Testi psikometrik/ A keni zgjedhur profesionin e duhur për veten?

Puna zë pjesën më të madhe të kohësh së shumicës së njerëzve dhe në shumicën e rasteve profesioni nuk ndërrohet për gjatë gjithë jetës. 

Ka njerëz të cilët e duan punën që bëjnë, të tjerë ndihesn vazhdimisht të stresuar, por ka edhe nga ata që edhe pse janë në një punë të caktuar, ndonjëherë nuk e kuptojnë nëse janë në punën e ëndrrave apo jo. 

Së fundmi një test psikometrik po qarkullon në rrjet, ku ndihmon njerëzit për të kuptuar nëse ata kanë zgjedhur profesionin e duhur për veten apo jo. 

Bazuar në disa pyetje që lidhen me karakterin tuaj, ky pyetësor mund t'iu tregojë nëse keni bërë zgjedhjen e duhur, nëse është koha që të bëni një zgjedhje të re, por edhe nëse jeni në dyshim për zgjedhjen tuaj katërsha psikometrike ju tregon nëse duhet ta vazhdoni këtë rrugëtim/profesion/biznes ose jo. 

Për të zhvilluar testin mund të klikoni KËTU. 

Lajmet e fundit nga