LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja e Santiago Malkos/ SPAK jep pretencën për Ilir Selmanin dhe Elvis Gacajn

9 Mars 2023, 15:28, Kronika CNA

Vrasja e Santiago Malkos/ SPAK jep pretencën për Ilir Selmanin dhe

Prokuroria e Posaçme ka kërkuar dënimin me 25 vite burg për Ilir Selmanin, i cili akuzohet si një nga organizatorët e vrasjes së ish-policit, Santiago Malko, krahu i djathtë i Ervis Martinajt në gusht të vitit 2019.

Ndërsa për Elvis Gaçajn, prokuroria kërkoi dënimin me 7 vite heqje lirie.

Për këtë ngjarje u dënua me 25 vite burg Blendi Teta si person që kishte mbajtur në vëzhgim lëvizjet e Malkos duke njoftuar edhe autorët për të kryer ekzekutmin./CNA.al

Lajmet e fundit nga