LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paralajmërimi i Hoxhës/ “Dëshmitë e Tafanit mund të na çojnë te organizatat e mëdha të narkotrafikut”

2 Tetor 2023, 22:47, Kronika CNA
Paralajmërimi i Hoxhës/ “Dëshmitë e Tafanit mund
Gazetari Artan Hoxha

Gazetari Artan Hoxha ka bërë një paralajmërim, përsa i përket dëshmive të të penduarit të drejtësisë Artan alias Marjus Tafani.

Hoxha tha në emisionin e Ylli Rakipit se dëshmitë e këtij të fundit mund të çojnë te ato organizatat e mëdha të narkotrafikut.

"Kjo është një skuadër e biznesit të vdekjes që ka operuar në më shumë se një dekadë. Ka kryer shumë ngjarje të rënda. Këto që janë zbuluar janë gjërat që ka treguar Marjus (Artan) Tafani, i cili ka qenë vetëm dy vjet me këta. Janë edhe ngjarje të rënda që mund të na çojnë te ato organizatat e mëdha të narkotrafikut. Kjo histori tregoi edhe diçka tjetër, që Shqipëria nuk lufton dot sindikata të tilla të krimit të organizuar me polici lokale”, u shpreh ai, ndërsa tregoi detaje nga arrestimi i Tafanit.

“Personi, Marjus Tafani, është kapur në një hotel në hyrje të Lushnjes, ka qenë me të dashurën, duke konsumuar lëndë narkotike. Personi që është kapur, u soll në Tiranë dhe duke patur parasysh provat që ishin kundër tij, ka pranuar të bashkëpunojë. Në kohë rekord, ai fliste dhe e çonin në vendngjarje. Ai ka folur për persona që kanë hetuar krime të mëparshme të grupit, prokurorët dhe gjyqtarët, që kanë hetuar krimet ndaj Laert Haxhiut”, theksoi Hoxha./ CNA

 

Lajmet e fundit nga