LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dosja e Gërdecit kalon për gjykim/ Fatmir Mediu, zyrtarisht i pandehur

6 Prill 2023, 16:11, Kronika CNA

Dosja e Gërdecit kalon për gjykim/ Fatmir Mediu, zyrtarisht i pandehur

Gjykata e Posaçme ka kaluar për gjykim dosjen e Gërdecit.

Mësohet se është pranuar kërkesa për gjykim të shkurtuar dhe seanca e parë do të mbahet më 24 prill.

Kështu ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu, është marrë zyrtarisht si i pandehur.

Ish-ministri nuk ishte prezent në këtë seancë paraprake, ndërsa u përfaqësua nga avokatët Ardian Visha dhe Henrik Ligori.

SPAK ka ngritur dy akuza për Fatmir Mediun, atë të “shpërdorimit të detyrës” dhe “shpërdorimit të detyrës në kuadër të kodit ushtarak”./ CNA.al

Lajmet e fundit nga