LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ish-kryeministri izraelit, Bennett: Putin më siguroi se nuk do ta vriste Zelenskin

5 Shkurt 2023, 11:29, Kosova & Bota CNA
Ish-kryeministri izraelit, Bennett: Putin më siguroi se nuk do ta vriste
Foto ilustruese

Ish-kryeministri i Izraelit, Naftali Bennet, është shprehur se presidenti rus, Putin, e ka siguruar që në ditët e para të luftës se ai nuk do ta vriste Zelenskin.

Bennet tha se menjëherë pas takimit ka thirrur presidentin Volodimir Zelenski dhe e ka informuar për çështjen në fjalë, siç raportojnë mediat e huaja.

"E dija se Zelensky ishte nën kërcënim, në një bunker. Unë ia thashë atij, Putinit: A ke ndërmend të vrasësh Zelenskin? Ai më tha, “unë nuk do ta vras Zelenskn”, tha Bennett.

Më tej ish-kryeministri Bennet tha se e ka pyetur Putinin nëse do i fjalën për këtë gjë, e ndërsa ai i është përgjigjur sërish që nuk do ta vrasë Zelenskin.

“Më duhet të kuptoj, a po më jep fjalën se nuk do ta vrasësh Zelenskin? Ai më tha "unë nuk do ta vras Zelenskin," shtoi më tej përsëri ish-kryemnistri.

Bennett thekson se thirri Zelenskin menjëherë pas takimit dhe i tha: “Sapo kam dalë nga një takim, ai nuk do të të vrasë.

Ai më pyeti: "A je i sigurt? Unë thashë 100 për qind. Ai nuk do të të vrasë.”/ CNA.al

Lajmet e fundit nga