LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Albanians, "crazy" for them/ "Boom" of requests for personalized license plates

2023-03-02 22:07:00, Sociale CNA

Albanians, "crazy" for them/ "Boom" of requests for

"Albanians are "crazy" for personalized license plates!" This news was given by the General Directorate of Road Transport Services.

DPSHTRR announces that in just 5 days since the online configurator went live, 92,153 combinations have been made.

Also, this institution informs that 182 license plates have been reserved since the first day of the launch of the service, March 1.

Albanians, "crazy" for them/ "Boom" of requests for

"Albanians, "crazy" for personalized license plates!

Nga data 1 mars, Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka njoftuar nisjen e shërbimit risi të targave të personalizuara, një shërbim i kërkuar prej kohësh nga të gjithë të apasionuarit pas makinave.

Në vetëm 5 ditë nga dalja live e konfiguratorit online janë realizuar 92,153 kombinime ndërkohë janë rezervuar 182 targa që në ditën e parë të nisjes së shërbimit, 1 mars.

Artisti i mirënjohur Noizy, çeli siparin e kësaj risie duke u pajisur i pari me targën N00IZY.

Albanians, "crazy" for them/ "Boom" of requests for

Çdokush mund ta aksesojë shërbimin online në ëëë.targaluksi.dpshtrr.al duke provuar kombinimet e dëshiruara me 5 deri në 7 karaktere.

Të ardhurat nga ky shërbim do të shkojnë për përballimin e shërbimeve jetike për qytetarët/subjektet që DPSHTRR prej vitesh ndihmon t’u ulen kostot dhe për modernizimin e sistemeve dhe infrastrukturës së shërbimeve të transportit rrugor, për projektet edukuese mbi trafikun dhe sigurinë rrugore, për aktivitetet Retro dhe eventet ndërgjegjësuese, për nisma përgjegjësie sociale e solidariteti, për financimin e reformave sektoriale, për programet e investimeve publike nga Automotorizimi Shqiptar dhe rritjen e kapaciteteve të entit”, thuhet në deklaratën e DPSHTRR-së./ CNA.al

Lajmet e fundit nga