LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kapriçot e motit/ Ulen temperaturat, moti për ditën e sotme

2023-09-15 07:10:00, Sociale CNA
Kapriçot e motit/ Ulen temperaturat, moti për ditën e sotme
Foto ilustruese

Ditën e Premte vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të qendrueshme. Moti parashikohet të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira.

Në orët e mesditës dhe pasdites përgjatë relieveve malore në veri të vendit vranësirat do ë pasohen nga reshje shiu në formën e shtrëngatave afatshkurtëra. 

Era do të fryjë me drejtim nga veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-5m/s, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare kryesisht në jug fiton  shpejtësi deri në 8m/sek.

Valëzimi në dete pritet të jetë jetë i forcës  1-2 ballë. 

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 13 deri 30°C                                                                                                                                                         

në zonat e ulëta 10 deri 33°C                                                                                                                                                                

në zonat bregdetare  14 deri 31°C../ CNA

17:12 SOCIAL ISSUES Lira Gjika

Child and loneliness

Loneliness is a very big human problem. It does not allow ...

Lajmet e fundit nga