LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Del nga shtrati lumi Gjadër/ Situata në Lezhë, pas reshjeve të shiut

2022-11-21 09:27:00, Sociale CNA

Del nga shtrati lumi Gjadër/ Situata në Lezhë, pas reshjeve

Në Qarkun e Lezhës, për shkak të reshjeve me itensitet të lartë, janë shfaqur probleme me energjinë elektrike.

Në këtë qark raportohen të të përmbytura rreth 1500 hektarë tokë bujqësore, pas daljes nga shtrati të lumit të Gjadërit.

Fshatrat,  Zadrime, Torovice dhe Kakarriq kanë prezencë më të madhe uji.

E bllokuar raportohet rruga që lidh fshatin Blinisht me superstradën Lezhë-Shkodër.

Ky segment ka prezence uji dhe është i pakalueshëm për autoveturat./CNA.al

Lajmet e fundit nga