LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Stuhi dhe rrebeshe shiu/ Moti për ditën e sotme

2022-11-20 08:12:00, Sociale CNA
Stuhi dhe rrebeshe shiu/ Moti për ditën e sotme
Foto ilustruese

Territori Shqiptar do të vijojë nën dominimin e masave ajore të paqëndrueshme Ku vranësirat dhe shirat do të jenë prezent pothuajse gjatë gjithë 24 –orëshit.

Më të dendura në zonat veriperndimore dhe jugperëndimore duke bërë që rrebeshet e shiut të shoqërohen me stuhi te forta ere dhe shkarkesa elektrike. Parashikohet që shirat të mbeten prezent deri vonë në mbrëmje ku pritet ndrëprerje e përkohëshme e tyre.

Temperaturat e ajrit do të rriten të mëngjesit POR mesdita sjelle një rënie të lëhtë të tyre duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 19°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi kryesisht Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 4 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga