LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rriten lehtë temperaturat/ Java nis e kthjellët dhe me diell

2022-11-14 08:08:00, Sociale CNA

Rriten lehtë temperaturat/ Java nis e kthjellët dhe me diell

Kushtet e qëndrueshme atmosferike do të përfshijnë të gjithë territorin shqiptar spër gjatë gjithë 24orëshit. Pritet që kthjellimet të jenë më të dukshme në orët e para të ditës në ultësirën perëndimore.

Ndërsa në vijim parashikohet që vranësirat të theksohen në vendin tonë.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes dhe ndjeshëm në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 21°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h kryesisht nga drejtimi Veriperëndimore duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

Ndërsa nesër me 15 Nëntor 2022, sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës do të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve dhe kalimeve të pakta të vranësirave, të cilat më të dukshme do të jenë në zonat malore.

Ndërsa pjesa e dytë e ditës pritet që vranësirat të shtohen në një pjesë të mirë të Shqipërisë, por nuk do të sjellin reshje në territor.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje të lehtë në mëngjes por  mesdita sjell rënie të lehtë të tyre duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 21°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimore duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 - 3 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga