LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Suffering from a serious illness/ the 19-year-old shows where he finds the strength to overcome it

2022-11-15 09:03:00, Sociale CNA

Suffering from a serious illness/ the 19-year-old shows where he finds the

The 10-year-old from Durrës, Klajdi Bulcari, has been facing a serious illness for some time.

Invited to "ABC e Manjesi", Klydi has shown where he finds the strength to move forward and not allow the evil to defeat him.

 “Më thanë që ke një gjendër dhjamore te pjesa e barkut. Ma hoqën gjendrën dhe më pas filluan të më dilnin të tjerat. Nuk po më gjenin rezultatin. Shkova në Stamboll, në Turqi dhe më bën të gjitha analizat. Edhe më shpëtuan me kimioterapi, me fizioterapi që kam bërë për këmbët. Kam bërë 14 kimioterapi. Tani pas kaq kohësh jam mirë. Kam akoma komunikim me mjekët në Turqi. Ata janë habitur që kam filluar kaq shpejt të eci me paterica”, është shprehur ai.

Familja është forca më e madhe e Klajdit, por edhe muzika është bërë shoqja e tij më e mirë.

"I find strength in my family, in those who support and love me, and in music. I asked my father that I love the mixer. He told me why he loves her, that I was in a bad moment. Even with music I forgot everything. It was 9 months in Turkey and 6 months in the hospital. I started playing music when I was 10 years old. I DJ, I have a passion that has turned into a business. I performed in clubs, at weddings", said the 19-year-old i./CNA.al

Lajmet e fundit nga