LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Fundjava me shi dhe me temperatura 21 gradë/ Parashikimi i motit për sot

2022-11-19 08:05:00, Sociale CNA

Fundjava me shi dhe me temperatura 21 gradë/ Parashikimi i motit për

Kushtet e paqëndrueshme atmosferike do të mbeten prezente në vendin tonë, duke sjellë vranësira të shpeshat të cilat do të gjenerojnë herë pas here reshje të pakta shiu.

Pritet që më të dukshme reshjet të jenë në pjesën e dytë të ditës dhe në zonat Veriore të Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 6°C deri në 21°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 60 km/h kryesisht nga drejtimi Jugor  duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 5 ballë.

Ndërsa nesër me 20 nëntor 2022, sipas MeteoAlb, territori shqiptar do të vijojë nën dominimin e masave ajore të paqëndrueshme ku vranësirat dhe shirat do të jenë prezent pothuajse gjatë gjithë 24 orëshit.

Më të dendura në zonat veriperndimore dhe jugperëndimore duke bërë që rrebeshet e shiut të shoqërohen me stuhi te forta ere dhe shkarkesa elektrike.

Parashikohet që shirat të mbeten prezent deri vonë në mbrëmje ku pritet ndrëprerje e përkohshme e tyre.

Temperaturat e ajrit nuk do të pësojnë ndryshime gjatë orëve të mëngjesit por mesdita sjelle një rënie të lëhtë të tyre duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 21°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi kryesisht Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 4 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga