LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Libri që

2022-09-26 14:45:00, Lifestyle CNA

Libri që

Duka dhe Dukesha e Sussex-it kishin shpresuar të transferoheshin në një 'suite apartamentesh në Kështjellën Windsor', por në vend të kësaj iu dha Frogmore Cottage, pretendon një libër bombë, i cili së fundmi gjeti "dritën" e botimit. 

Princi Harry dhe Meghan Markle thuhet se dëshironin shumë një ndërtesë në zemër të shtëpisë së Mbretëreshës në Berkshire, por mbetën të zhgënjyer, sipas pretendimeve të botuara në librin e Katie Nicholl, The New Royals.

"Kur Harry dhe Meghan njoftuan dëshirën e tyre për t'u larguar nga Pallati Kensington, Mbretëresha u ofroi atyre Frogmore Cottage në Windsor Great Park si shtëpinë e tyre të re," shkruan Nicholl, në një ekstrakt të botuar për herë të parë në Mail On Sunday . 

Libri që

Libri, i cili u shfaq paraprakisht në The Times , kishte gjithashtu akuza se Mbretëresha u detyrua të ulte këmbën e saj mbi Megxit dhe u tha Sussexëve se ata ishin "ose brenda ose jashtë" në samitin e vështirë të Sandringhamit, ku anëtarët mbretërorë vendosën të ardhmen e Harry-t dhe Meghan-it. .

Low tha se anëtarët e familjes mbretërore u takuan në të ashtuquajturin "samiti Sandringham" pesë ditë pasi Duka dhe Dukesha njoftuan planet e tyre për të dhënë dorëheqjen si anëtarë të familjes mbretërore më 8 janar 2020.

Gjatë diskutimeve fillestare, Mbretëresha donte që të katër familjet mbretërore të punonin së bashku shpejt për të gjetur një zgjidhje.

Libri që

Meghan Markle besonte se do të ishte ' Beyonce  e Mbretërisë së Bashkuar' kur të martohej me Princin Harry , përpara se të zbulonte se i urrente rregullat strikte të jetës mbretërore dhe më vonë të hiqte dorë nga detyrat e saj si Dukeshë e Sussex-it, pretendon një libër i ri bombë. 

Ekstraktet shpërthyese të librit të ardhshëm, Courtiers: The Hidden Power Behind the Crown nga Valentine Low, u botuan sot nga The Times.

Insajderët kanë pohuar se dukesha besonte se ajo do të bëhej Beyonce e Britanisë pasi të martohej me nipin e Mbretëreshës – por ishte e zhgënjyer nga protokollet dhe rregullat e rrepta të jetës si një anëtare që punonte në familjen mbretërore dhe u ndje gjithnjë e më shumë e ‘gopur dhe e keqkuptuar’ nga The Firm.

Libri gjithashtu përmbante pretendime se Mbretëresha u detyrua të ulte këmbën mbi Megxit dhe u tha Sussexëve se ishin "ose brenda ose jashtë" në samitin e Sandringham, ku anëtarët mbretërorë vendosën të ardhmen e Harry-t dhe Meghan-it./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga