LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sa shiten dhe blihen monedhat e huaja sot/ Kursi i këmbimit, 17 shkurt 2023

2023-02-17 08:16:00, Ekonomi CNA

Sa shiten dhe blihen monedhat e huaja sot/ Kursi i këmbimit, 17 shkurt 2023

Sot me 17 shkurt, dollari amerikan blihet me 108 lekë dhe shitet me 109 lekë.

Euro blihet me 115.3 lekë dhe shitet 115.8 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 128.8 lekë dhe shitet me 130.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 116 lekë, ndërsa në shitje me 116.9 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 79.7 lekë dhe në shitje me 81.7 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Sa shiten dhe blihen monedhat e huaja sot/ Kursi i këmbimit, 17 shkurt 2023

Lajmet e fundit nga