LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bitcoin and Etherium Suffer Losses, Stablecoins on the Rise/ The State of Cryptocurrencies at the Close of November

2022-11-28 16:23:00, Ekonomi CNA
Bitcoin and Etherium Suffer Losses, Stablecoins on the Rise/ The State of
Illustrative Photo

More cryptocurrencies saw losses than gains as the tumultuous month of November 2022 nears its end. Bitcoin on Monday November 28 opened with a loss of value of 2.37 percent. BTC, at the time of writing, is trading at $16,111 (roughly Rs. 13 lakh). This is the second week in a row that the oldest cryptocurrency has failed to break this price point. On international exchanges like Binance and Coinbase as well, BTC struggled with small losses and traded at a similar price point.

Etheri i bisht Bitcoinit në gjurmët e humbjeve. ETH, sipas gjurmuesit të çmimeve të kriptove të Gadgets 360, tregtohet me 1,163 dollarë (afërsisht 95,150 Rs.) pasi regjistroi një humbje prej katër përqind.

Binance Coin , Cardano , Polygon , Polkadot dhe Litecoin gjithashtu panë humbje.


Prokurori i Përgjithshëm i Bahamas thotë se FTX mbetet fokusi i hetimit 'aktiv'
Është interesante se monedhat rivale të memeve Shiba Inu dhe Dogecoin, në mënyrë jokonvencionale e gjetën veten në anët e ndryshme të grafikëve të kriptove sot.


Ndërsa Shiba Inu pa një humbje prej 2.22 për qind për t'u tregtuar me 0.0000089 dollarë (afërsisht 0.000730 Rs.), Dogecoin u rrit në vlerë me 5.56 për qind për të lëvizur rreth pikës së çmimit prej 0.095 dollarë (afërsisht 7.78 Rs.).

Monedhat e qëndrueshme të lidhura me dollarin amerikan, duke përfshirë Tether , USD Coin dhe Binance USD iu bashkuan DOGE për të parë fitime.

Huadhënësi kripto Hodlnaut nën skaner në Singapor, duke u hetuar për mashtrim SushiSwap , Braintrust , Dogefi dhe Bitcoin Hedge gjithashtu panë rritje të çmimeve.

“Një rritje e kërkesës mund t'i ndihmojë demat të fitojnë më shumë fuqi për të kaluar mbi nivelet aktuale. Tregu më i gjerë i kriptove u vu nën presion intensiv të shitjes javën e kaluar për shkak të Genesis që kishte të bënte me një krizë likuiditeti, "tha Edul Patel, CEO dhe bashkëthemelues i Mudrex për Gadgets 360.

Vlerësimi i tregut global të kriptove ra me 2.47 për qind në 24 orët e fundit dhe aktualisht qëndron në 819.58 miliardë dollarë (afërsisht 67,02,464 crore Rs.), sipas CoinMarketCap .

The month of November has been full of ups and downs for the crypto market. Crypto exchange FTX collapsed due to a liquidity crisis and ended up declaring bankruptcy earlier this month.

In the ensuing market moves, over $200 billion (roughly Rs. 16,30,024 crore) was wiped off the market.

Amidst the ongoing market decline, the list of crypto firms using to downsize its workforce has grown further.

Just last week, Lemon Cash, an Argentina-based crypto exchange laid off 38 percent of the crypto exchange's staff, laying off around a hundred employees in an effort to keep its business afloat. /CNA.al

09:52 ECONOMY

Bitcoin bie

Një numër i monedhave të qëndrueshme, si dhe altcoin t...

Lajmet e fundit nga