LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dollari në krizë, nuk e ndal rënien/ Kursi i këmbimit, 25 nëntor 2022

2022-11-25 08:19:00, Ekonomi CNA

Dollari në krizë, nuk e ndal rënien/ Kursi i këmbimit, 25

Dollari amerikan, nuk e ndalon rënien nga ditë në ditë, duke u bërë kështu monedha e huaj më e zhvlerësuar përballë Lekut.

Ndërsa Euro vijon prej kohësh tashmë të qëndrojë në kuotat e 116 Lekëve.

Sot, me 25 nëntor 2022, dollari amerikan blihet me 111.8 lekë dhe shitet me 112.2 lekë.

Euro blihet me 116.5 lekë dhe shitet 117.1 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 134.7 lekë dhe shitet me 135.8 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 117.9 lekë, ndërsa në shitje me 118.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 83.4 lekë dhe në shitje me 85 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Dollari në krizë, nuk e ndal rënien/ Kursi i këmbimit, 25

09:52 ECONOMY

Bitcoin bie

Një numër i monedhave të qëndrueshme, si dhe altcoin t...

Lajmet e fundit nga