LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bitcoin bie

2022-11-22 09:52:00, Ekonomi CNA
Bitcoin bie
Kriptovaluta

Një numër i monedhave të qëndrueshme, si dhe altcoin të tjerë, u "zgjuan" me humbje sot.

Luhatjet në tregun e kriptove po rezultojnë të jenë fitimprurëse për disa dhe mjaft shqetësusese për disa të tjerë. 

Bitcoin, për shembull, nuk ka arritur të shohë ndonjë fitim në rreth dymbëdhjetë ditët e fundit. Të martën, më 22 nëntor, Bitcoin hapi tregtimin me një humbje prej afro një për qind.

 Sipas gjurmuesit të çmimeve të kriptove nga Gadgets 360, BTC po tregton rreth pikës së çmimit prej 15,810 dollarë (afërsisht 12.9 lakh Rs.). Edhe në shkëmbimet ndërkombëtare, Bitcoin po tregtohet me një pikë çmimi të ngjashëm.

Ether ndoqi lëvizjen e tregut të BTC dhe regjistroi një rënie prej 1.10 për qind të çmimeve të saj. Aktualisht, ETH po tregtohet me 1,100 dollarë (afërsisht 89,957 Rs.), tregon gjurmuesi i çmimeve të kriptove nga Gadgets 360.

Një numër i monedhave të qëndrueshme, si dhe altcoin të tjerë, u zgjidhën me humbje sot.

Binance Labs investon në prodhuesin e portofolit të pajisjeve NGRAVE
Këto përfshijnë Tether , USD Coin , Binance Coin , Binance USD dhe Polkadot .

Nga ana tjetër, disa kriptovaluta reflektonin jeshile pranë tyre duke treguar fitime.

Këto përfshijnë Ripple , Cardano , Dogecoin , Polygon , Tron dhe Solana .

Bankman-Fried nxori 300 milionë dollarë gjatë mbledhjes së fondeve të FTX në 2021 Chainlink , Cosmos , Bitcoin Cash dhe Near Protocol – të gjitha fitime të mëdha.

Në një kthesë interesante të ngjarjeve, kriptomonedha Bitcoin Cash është emëruar të bëhet një mënyrë zyrtare pagese në shtetin ishullor të Saint Kitts dhe Nevis , që ndodhet në rajonin e Karaibeve. Ky proces i zyrtarizimit të BCH mund të zgjasë deri në mars të vitit të ardhshëm.

Kapaciteti i tregut global të kriptove ra me 0.93 për qind në 24 orët e fundit.

Sipas CoinMarketCap , vlerësimi i tregut global të kriptove qëndron në 788.84 miliardë dollarë (afërsisht 64,41,797 kore)./CNA.al

Lajmet e fundit nga