LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Ngrin” euro, rritet paundi britanik/ Kursi i këmbimit, 14 shkurt 2024

14 Shkurt 2024, 07:19, Ekonomi CNA
“Ngrin” euro, rritet paundi britanik/ Kursi i këmbimit, 14
Foto ilustruese

Sot, më 14 shkurt 2024, në tregun valutor dollari amerikan blihet me 96 lekë dhe shitet 97.3 lekë.

Euro sot blihet me 103.5 lekë në shitje, në blerje me 104.2 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 121.2 lekë, dhe shitet me 122 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 108.6 lekë, në shitje me 109.6 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 71.1 lekë dhe në shitje me 72.2 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA

“Ngrin” euro, rritet paundi britanik/ Kursi i këmbimit, 14

Lajmet e fundit nga