LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama jep lajmin/ Për personat mbi 65 vjeç, fishat e diabetit do të jenë falas

10 Mars 2023, 08:42, Aktualitet CNA
Rama jep lajmin/ Për personat mbi 65 vjeç, fishat e diabetit do
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka ndarë me qytetarët lajmin se për personat e grupmoshës mbi 65 vjeç fishat e diabetit do të jenë falas.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama shkruan se, kështu do të kenë mundësinë të kursejnë një pension mujor në vit.

“Mirëmëngjes dhe me lajmin e mirë se fishat e diabetit tashmë garantohen falas për të moshuarit mbi 65 vjeç, duke u kursyer gjysheve dhe gjyshërve të paktën 1 pension mujor në vit, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama në rrjetet sociale./CNA.al

Lajmet e fundit nga