LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Një projekt rilindjeje e lagjes me mbi 1 mijë familje”/ Rama "mburret" nga Durrësi

7 Shkurt 2023, 17:09, Aktualitet CNA

“Një projekt rilindjeje e lagjes me mbi 1 mijë familje”/

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka zhvilluar një vizitë në lagjen 18 të qytetit të Durrësit.

I shoqëruar nga kryebashkiakia Emiriana Sako, Rama ka vëzhguar nga afër punimet e projektit i cili prek mbi një mijë familje dhe do t’i shërbejë zonës përreth.

Rama shkruan në rrjete sociale se projekti përfshin efiçencën energjitike në fasadat e godinave, që ul 30% faturën e energjisë, heqjes së depozitave të ujit nga tarracat, sistemimit të rrugëve të brendshme, si edhe ndërtimit të një parku të madh urban lojërash.

“Lagjja 18, Durrës - Një projekt rilindjeje e një lagjeje me mbi 1 mijë familje, përmes një projekti të efiçencës energjitike në fasadat e godinave, që ul 30% faturën e energjisë, heqjes së depozitave të ujit nga tarracat, sistemimit të rrugëve të brendshme, si edhe ndërtimit të një parku të madh urban lojërash e rekreacioni, i cili do t’i shërbejë krejt zonës përreth”, shkruan Rama./ CNA.al

“Një projekt rilindjeje e lagjes me mbi 1 mijë familje”/

“Një projekt rilindjeje e lagjes me mbi 1 mijë familje”/

“Një projekt rilindjeje e lagjes me mbi 1 mijë familje”/

“Një projekt rilindjeje e lagjes me mbi 1 mijë familje”/

“Një projekt rilindjeje e lagjes me mbi 1 mijë familje”/

Lajmet e fundit nga