LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gazetari Fundo tregon skenarin/ Si po shantazhohet SPAK për inceneratorët

15 Dhjetor 2022, 22:44, Aktualitet CNA
Gazetari Fundo tregon skenarin/ Si po shantazhohet SPAK për
Fotomontazh - Inceneratori i Elbasanit dhe SPAK

Gazetari Elvi Fundo ka treguar skenarin se si po shantazhohet SPAK për aferën e inceneratorëve.

Fundoi tha në emisionin e Ylli Rakipit se padia ndaj prokurorëve nga gazetari Adriatik Doçi është një shantazh ndaj SPAK-ut.

Ai theksoi se e gjithë kjo po bëhet që afera e inceneratorëve të kalohet si evazion fiskal dhe të rrëzohen akuzat e tjera.

“Unë në këndvështrimin tim me atë që ndodhi para SPAK pashë që kishte një shantazh të hapur ndaj prokurorëve të SPAK, të cilët pas 48 orësh shpallën njoftimet, por kishte diçka nuk i kishin akuzuar si grup i strukturuar kriminal, kishin thënë në bashkëpunim, por kanë futur korrupsion aktiv pasiv, pastrim i produkteve të veprës penale dhe evazion fiskal.

Po të shikosh avokatët e çështjes të gjithë tentojnë që ta kalojnë si çështje evazioni fiskal dhe sulmi për mua bëhen për relativizmin e kësaj çështje. Nxjerrim Ahmetajn dhe ua hedhim kockën qenve të medias dhe qentë e medias janë ata që kanë marrë qindra milionë euro nga inceneratorët dhe Arben Ahmetaj nëse e ka vendin në burg nuk mund ta fusin dot në burg skenarë dhe skema të turpshme”, deklaroi gazetari./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga