LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Furtunë” në strukturat vendore të Krimit Ekonomik/ Rrumbullaku pezullon të gjithë drejtuesit

10 Mars 2023, 14:10, Aktualitet CNA
“Furtunë” në strukturat vendore të Krimit Ekonomik/
Kreu i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku

Kreu i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku, ka pezulluar të gjithë drejtuesit e Krimit Ekonomik, deri në hyrjen në fuqi të strukturës së re të Policisë së Shtetit.

Sipas Rrumbullakut, shkak është bërë mungesa e efikasitetit të këtyre strukturave dhe mospërmbushja e pritshmërive, në luftën kundër evazionit fiskal, paligjshmërive në fushën ekonomike, apo goditjen e korrupsionit.

Ndër të tjera ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zhviluar sot një takim me drejtuesit e Policisë së Shtetit, në nivel qendror dhe vendor.

Gjatë takimit u fokusuan në tri pika kryesore që lidhen me luftën kundër krimit ekonomik, masat antikanabis dhe mbarëvajtjen e procesit elektoral./ CNA.al

Lajmet e fundit nga