LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nxorën krimet e të ‘fortëve’/ Merren në mbrojtje familjarët e Dumanit dhe Hoxhajt

22 Maj 2022, 10:04, Kronika CNA

Familjarët e Nuredin Dumanit dhe Henrik Hoxhajt, dy të penduarëve të drejtësisë, janë marrë në mbrojtje, pasi rrëfyen krimet dhe shkatërruan 8 grupe kriminale.

Pas dëshmisë së tyre, SPAK-u kreu një operacion ku u lëshuan 32 urdhër-arreste dhe u ekzekutuan 18 masa sigurie.

Dumani u arrestua disa javë më parë, pasi i shpëtoi një atentati në Elbasan. Ai u prangos në një banesë në Fier, ku strehohej, ndërkohë që ishte i plagosur. Nuredin Dumani ishte personazhi më i kërkuar i drejtësisë shqiptare në vitet e fundit dhe është autor i disa vrasjeve.

Kujtojmë se Gjykata ka dhënë masën e sigurisë ?arrest me burg? për Henrik Hoxhajn, i cili akuzohet si bashkëpunëtor i Nuredin Dumanit duke e larguar atë nga vendi i ngjarjes./ CNA.al

Lajmet e fundit nga