LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Horoskopi ditor, 2 maj 2022

2 Maj 2022, 06:06, Horoskopi CNA
Horoskopi ditor, 2 maj 2022

Dashi (21 Mars ? 19 Prill)

Mund të ndiheni sikur të jeni mjaft bisedues me njerëzit përreth jush tani, kështu që lini kohë shtesë që gjithçka që përfshin ndërveprimin njerëzor të zgjasë më shumë nga sa pritej. Me Venusin e shoqërueshëm që hyn në shenjën tuaj, mund të viheni re dhe të tërhiqeni në biseda të rastësishme edhe nëse nuk po kërkoni në mënyrë aktive vëmendjen. Ndoshta do të keni një ditë interesante, pavarësisht nëse përfundon apo jo ajo që kishit planifikuar. Thjesht pranoni se mund të mos arrini deri në listën tuaj të detyrave dhe shijoni momentin!

Demi (20 Prill ? 20 Maj)

Çështjet e parave mund t?ju shqetësojnë sot, por ju mund t?i jepni detajeve relativisht të vogla më shumë rëndësi sesa meritojnë. Ndërsa Venusi i fokusuar te financat hyn në Shtëpinë tuaj të 12-të të Errësirës, mund të jetë e vështirë të shihet qartë situata juaj. Nëse përpiqeni të qëndroni të qetë dhe të zgjidhni në heshtje të gjitha faktet përkatëse, ndoshta do të befasoheni këndshëm kur të zbuloni se pamja e përgjithshme është më e mirë nga sa prisni. Gërmimi mjaft i thellë për të rizbuluar burimet që kishit harruar mund të jetë veçanërisht shpërblyese!

Binjakët (21 Maj ? 20 Qershor)

Komunitetet dhe organizatat mund të jenë vende argëtuese për ju tani. Ju mund ta gjeni veten duke bërë më shumë se sa pjesa juaj e të folurit në një mjedis të madh grupi, por lexoni dhomën ? nëse njerëzit duket se po e shijojnë monologun tuaj, ju duhet të vazhdoni në të vërtetë! Me takimin e vëmendshëm të Hënës, artikulimin e Mërkurit në shenjën tuaj, mund të jeni veçanërisht të talentuar për të shprehur me fjalë humorin kolektiv. Përpiquni të jeni një zë për të mirën e përbashkët dhe jo egon tuaj.

Gaforrja (21 Qershor ? 22 Korrik)

Ju mund të viheni re në një mënyrë të madhe sot ? vetëm sigurohuni që po tërhiqni vëmendjen për diçka të mirë. Me Hënën perceptuese dhe Mërkurin llafazan që bashkohen në Shtëpinë tuaj të 12-të të Sekreteve, me siguri do të bëheni të vetëdijshëm për disa thashetheme interesante. Mbajtja e tyre brenda mund të duket e pamundur! Thënë kështu, çdo gjë që kaloni në fshehtësi mund të mos mbahet aq private sa preferoni. Përqendrimi në punët tuaja ka më pak gjasa të shpërthejë në fytyrën tuaj, kështu që ju duhet ta bëni këtë.

Luani (23 Korrik ? 22 Gusht)

Për momentin mund të jetë emocionuese për të vënë gjërat tuaja intelektuale në një grup apo forum. Me Venusin tërheqës që hyn në shtëpinë tuaj të 9-të filozofike, ka të ngjarë të dukeni dhe të ndiheni më të zgjuar se kurrë, dhe mund t?i paraqisni idetë tuaja me dhuntinë e zjarrtë që meritojnë. Ndoshta do të jetë e vështirë për ju të shmangni tërheqjen e menjëhershme të vëmendjes që kërkoni. Megjithatë, mund t?ju duhet të balanconi dëshirën tuaj për të qenë të drejtë kundër interesit tuaj për të bërë miq të rinj. Dijeni kur t?i jepni përparësi dridhjeve të mira mbi saktësinë e rreptë.

Virgjëresha (23 Gusht ? 22 Shtator)

Trajtimi me sukses i një çështjeje burokratike që keni pasur frikë është tani e mundur. Ndërsa Venusi harmonik hyn në Shtëpinë tuaj të 8-të të Burimeve të Përbashkëta, çdo arenë ku paratë ose prona juaj kryqëzohen me ato të të tjerëve ? duke përfshirë taksat dhe sigurimet ? mund të funksionojë më mirë se zakonisht. Sapo të rrokulliset topi, mund të ketë më shumë shkresa ose telefonata nga sa prisni. Edhe nëse kjo është zhgënjyese, mbani mend se përfundimi i punës së përditshme, do t?ia vlejnë të gjitha mundimet!

Peshorja (23 Shtator ? 22 Tetor)

Nevoja për të sjellë harmoni në një marrëdhënie mund të rëndojë mbi ju tani. Ka të ngjarë të arrini qëllimin tuaj nëse vërtet përpiqeni të kuptoni botëkuptimin që po i jep formë perspektivës së personit tjetër. Ndërsa Mërkuri dhe Hëna takohen në Shtëpinë tuaj të 9-të të Besimeve, ju keni aftësinë të kuptoni sigurinë që ata marrin nga filozofitë e tyre, edhe nëse nuk i ndani ato ide. Ju potencialisht mund t?i bëni ata më dashamirës ndaj pikëpamjeve tuaja duke adresuar nevojat e tyre emocionale.

Akrepi (23 Tetor ? 21 Nëntor)

Të flisni për përgjegjësitë e përbashkëta mund të sjellë rezultate të shkëlqyera sot ? veçanërisht nëse duket sikur puna është mbi ju. Ndërsa Venusi i relaksuar hyn në Shtëpinë tuaj të 6-të të Shërbimit, ndoshta do të keni sukses të lehtësoni ngarkesën nëse kërkoni. Njerëz të tjerë të përfshirë mund të bien dakord se rishpërndarja e detyrave është e drejtë, por ata mund të duan të kalojnë shumë kohë duke folur për detajet. Edhe pse kjo mund të duket e lodhshme, sqarimi i gjërave tani në vend që të lërë supozimet të mos kontrollohen do të parandalojë telashet në të ardhmen.

Shigjetari (22 Nëntor ? 21 Dhjetor)

Njohja e njerëzve në jetën tuaj mund të jetë vërtet e rëndësishme për ju tani, por nuk ka nevojë të kërkoni nëpër thellësitë e tyre. Ndërsa Venusi miqësor hyn në Shtëpinë tuaj të 5-të të Lojërave, ju mund të mësoni më shumë nga sa prisni duke i mbajtur gjërat të lehta. Të shihni se çfarë i sjell dikujt gëzim mund të jetë një dritare drejt natyrës së tyre më të thellë që nuk e hasni gjithmonë. Ndjenja juaj e kënaqësisë do të shfaqet gjithashtu, gjë që mund t?ju ndihmojë të gjeni të tjerët që e ndajnë atë. Argëtohuni!

Bricjapi (22 Dhjetor ? 19 Janar)

Ju mund të dini për disa gjëra në shtëpi që kanë nevojë për pak rregullim, por ngarkimi impulsiv në një projekt ridekorimi mund të rezultojë të ketë më shumë punë nga sa prisnit. Ndërsa Hëna perceptuese dhe Mërkuri i zgjuar takohen në shtëpinë tuaj të 6-të të orientuar drejt detajeve, edhe një ndryshim në dukje i thjeshtë mund të hapë një kanaçe me krimba që kërkon llogaritje shtesë. Ju ndoshta jeni në gjendje të zgjidhni çfarëdo problemi që hasni, dhe ndoshta do të kënaqeni edhe me sfidën! Vetëm mos prisni që të bëhet menjëherë.

Ujori (20 Janar ? 18 Shkurt)

Të jesh informal nuk është aspak një gjë e keqe tani ? krejt e kundërta. Edhe nëse qasja juaj është zakonisht më serioze, një lidhje e mprehtë midis Mërkurit dhe Hënës në Shtëpinë tuaj të 5-të të Argëtimit mund ta bëjë të vështirë t?i rezistoni gjallërimit të gjërave. Ndërkohë që mund t?ju duhet të jeni të ndjeshëm ndaj asaj që personi tjetër do ta gjente rehat, gjetja e një mënyre për të sjellë një prekje njerëzore në komunikimin tuaj rutinë ka të ngjarë të pritet mirë. Mos kini frikë të qeshni pak!

Peshqit (19 Shkurt ? 20 Mars)

Të frenoni shpirtin tuaj bujar mund të jetë një sfidë sot. Me Venusin me fat që hyn në shtëpinë tuaj të dytë të parave, mund të ndiheni sikur financat tuaja janë në një vend të mirë. Sidoqoftë, fqinjët ose anëtarët e familjes suaj mund të dëshirojnë disa nga ato që keni për shkak të urgjencave të vogla të rastësishme që vijnë për ta. Ju ndoshta jeni në gjendje të ndani të paktën pak, por dijeni kur të ndaloni. Mos lejoni që dëshira juaj për t?u parë si dashamirës t?ju shtyjë të kapërceni kufijtë e arsyeshëm.

Lajmet e fundit nga