LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Njohje të reja dhe udhëtime/ Horoskopi javor për dashurinë, 2-9 Maj 2022

1 Maj 2022, 13:51, Horoskopi CNA
Njohje të reja dhe udhëtime/ Horoskopi javor për dashurinë,

Këtë javë do të takoni njerëz interesantë ose të rëndësishëm për ju, pavarësisht nëse ata jetojnë në të njëjtin vend me ju ose janë në një distancë. Mos u befasoni nga takimet e papritura apo të ftuarit e papritur në shtëpinë tuaj gjatë javës.

Djemtë dhe vajzat do të duhet të mësojnë këtë javë të pranojnë njerëzit pas disa testeve, për të kapërcyer naivitetin dhe dëshirën e tyre për t’u dukur mirë dhe miqësore që në takimin e parë. Fakti që do ta keni të vështirë të hapeni ndaj njohjeve të reja nuk do të thotë se e bëni veten të paarritshëm, por se përpiqeni të mbroheni nga zhgënjimet apo ndikimet e tjera të pakëndshme. Jini veçanërisht të kujdesshëm në marrëdhëniet me përfaqësuesit e shenjave të zodiakut, Bricjapi, Virgjëresha ose Demi.

Gjatë javës përpiquni të veproni ngadalë, pa emocione dhe pa nxitim, pasi mund të ngadalësoni zhvillimin e disa proceseve të rëndësishme në jetën tuaj ose të dështoni disa gjëra të mira në të cilat keni investuar shumë energji deri tani.Marrëdhënia juaj me personat e lindur nën shenjat e zodiakut do të jetë e vështirë ose e ndërlikuar, por këto vështirësi mes jush nuk janë të ditës së sotme apo të djeshme.

Këtë javë do të kaloni një kohë të mirë për të udhëtuar, për të ritakuar persona nga e kaluara dhe persona të rinj, për të pushuar dhe relaksuar në vende interesante.

Gjatë javës nga data 2 deri në 8 maj do të keni shumë kontakte, takime apo angazhime. Cilatdo qofshin arsyet e shfaqjes së tyre, zhvillimi i tyre do të jetë brenda javës aktuale. Ruani emocionet tuaja për gjëra më të rëndësishme. Lajmet që do të merrni këtë javë mund të jenë interesante, por sa do të përfitoni prej tyre do të jetë çështje zgjedhjeje dhe gatishmërie personale.

Marrëdhëniet tuaja të dashurisë dhe çdo manifestim i xhelozisë ose imponimi i vullnetit dhe dëshirave tuaja do të kërkojnë vëmendje.

Djemtë dhe vajzat do të duhet të jenë shumë të kujdesshëm këtë javë për të shmangur përfshirjen në intriga të ndryshme, lojëra në prapaskenë apo mashtrime të tjera.

Marrëdhënia juaj me përfaqësuesit e shenjave të zodiakut të ujit do të jetë disi interesante për ju, me paparashikueshmërinë apo emocionalitetin e tyre. Njohjet e reja do jenë interesante, por nuk do nxitoni të besoni. Ju do të dëshironi ta studioni mirë personin përpara se ta lini të hyjë në jetën tuaj.

Java do ju sjellë shumë surpriza që do të shkaktojnë emocione të ndryshme. Ata nuk parashikojnë ndryshime të mëdha në jetën tuaj, por si emocion do të ndikojnë shumë tek ju.

Do të ketë shumë gjëra të paqarta në jetën tuaj personale. Izolohuni me kujdes nga bisedat rreth diskutimit të privatësisë së njerëzve të tjerë dhe shmangni komentet që mund të interpretohen në një mënyrë të pakëndshme për ju.

Nuk do ju mungojnë surprizat këtë javë. Në shumicën e rasteve, ato do të lidhen me propozime të ndryshme, ftesa, telefonata e të tjera. Djemtë dhe vajzat do të kalojnë një javë interesante me ngjarje dhe vendime që lidhen me ndryshimet e ardhshme të rëndësishme në jetë. Do të kuptoni rëndësinë e kohës që po kaloni dhe kjo ndonjëherë mund t’ju shqetësojë.

Gjatë javës do të prireni të ndikoheni shumë në veprimet tuaja nga mendimet apo këshillat e njerëzve të lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores apo Ujorit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga