LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bumçi: Prokuroria nuk hetoi inceneratorët sepse i dhanë vota PS-së

12 Prill 2022, 20:53, Politikë CNA

Ish-ministri i Jashtëm, Aldo Bumçi, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka blerë zgjedhjet e 25 prillit dhe e ka cilësuar si njeriun I cili e mbushi Shqipërinë me droge. Ai ka kritikuar edhe ish kreun e PD Luzlim Basha, se nuk ka reaguar ndaj Ramës.

?Ky person bëri një proces zgjedhor që ODHIR tha se kishte blerje të votës por më e rëndë ishte përdorimi i administratës. Por më e rëndë ishte raporti i ?Amnisty International?, e cila tha që duhet të hetohet PS. Por çfarë bëri Basha, në vend që ai të denonconte shkoi dhe hyri në parlament dhe e njohu qeverisë si legjitime, dhe solli krizën në PD. Ku ishte Basha dhe Bardhi kur dolën raportet.

Rama është ilegjitim. Pse Basha futi sherrin brenda në PD dhe nuk protestoi kundër Ramës, pse heshti, pse nuk doli në një deklaratë të vetme. Ai njeri tha masakra do të jetë masakër zgjedhore, e kundërta ndodhi.

Cili është problemi sot në Shqipëri përveç Edi Ramës? Rama e mbushi Shqipërinë me drogë, nuk e mbushi Tahiri me kokën e tij. Sot flasim me inceneratorët dhe non-gratat. Pse nuk hetoi prokuroria inceneratorët para zgjedhjeve? Sepse i dhanë Ramës vota. Tani na doli Rakipi non-grata?, deklaroi ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga