LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha del nga “skutat”/ Inceneratorët i “nxjerrin” gjumin

29 Mars 2022, 09:22, Politikë CNA

Lulzim Basha, ka reaguar pas arrestimeve të fundit të SPAK, në lidhje me inceneratorët.

Sipas Bashës, arrestimet e sotme, janë si rezultat i punës së jashtëzakonshme dhe profesionale të Partisë Demokratike në Komisionin Hetimor Parlamentar, por kjo nuk mjafton.

?Komisioni faktoi se urdhëruesit dhe përgjegjësit kryesorë të kësaj afere janë ministra dhe kryeministri.

Asnjë shqiptar nuk e beson se një aferë kaq e madhe korruptive është bërë pa dijeninë e Edi Ramës. Qeveria e tij është e korruptuar. Me këta, shqiptarët nuk mund të kenë mirëqenie?, shkruan Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga