LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Karagjosllëku i radhës nga Gazment Bardhi

25 Mars 2022, 19:52, Politikë CNA
Karagjosllëku i radhës nga Gazment Bardhi

Gjykata e Tiranës vendosi ditën e sotme të njohë Kuvendin e 11 Dhjetorit 2021 dhe ka regjistruar statutin e ri të PD të dalë nga ai Kuvend, i cili vendosi shkarkimin Lulzim Bashës si kryetar partie si dhe kryesinë e partisë.

Duke u bazuar në vendimin e dhënë nga gjyqtari Agron Zhukri, nga sot, Lulzim Basha, Gazment Bardhi apo nënkryetarët janë ligjërisht të shkarkuar, pa vulë dhe pa seli.

Duke mos e njohur këtë vendim, deputeti Gazment Bardhi pasditen e sotme paditi në SPAK gjyqtarin Zhukri.
Por padia e tij nuk ka asnjë vlerë ligjore për dy arsye.

Së pari, në shkresë thuhet se kallëzuesi është Gazment Bardhi, Sekretar i Përgjithshëm i PD. Por Gazi u shkarkua nga Kuveni i 11 dhjetorit dhe me vendim gjykate nuk e mban më një post të tillë, ose e thënë ndryshe, nga sot nuk është më sekretar i përgjithshëm i PD.
Së dyti, është logo-ja e PD-së. Në statutin që u miratua në Kuvendin e 11 dhjetorit, u vendos ndryshimi i logos dhe me vendimin e gjykatës, nuk është më ajo që njeh Gazi.

Ky veprim është karagjosllëku i radhës së Gazit të Lulit./E.K-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga