LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Inceneratorët “zbresin” në Kuvend/ Sot do të diskutohet mbi raportin përfundimtar të Komisionit Hetimor

10 Mars 2022, 08:33, Politikë CNA

Ditën e sotme, 10 mars 2022 do të mbahet seanca plenare Kuvendit.

Në rend dite është edhe raportimi i Komisionit Heimot për inceneratorët.

“Për miratimin e raportit përfundimtar të komisionit hetimor të Kuvendit për kontrollin e ligjshmërisë së veprimeve të organeve publike në procedurat për ndëtimin dhe administrimin e impianteve të trajtimit të mbetjeve urbane, ngritur me vendimin e Kuvendit, numër. 81/2021”, thuhet në njoftimin e Kuvendit.

Gjithashtu në rend të ditës është edhe interpelanca e thirrur nga Partia Demokratike, deputetja Ina Zhupa me ministren e Arsimit e Arsimit, Evis Kushi, lidhur me maturën shtetërore. /CNA.al

Lajmet e fundit nga