LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“I keni vjedhur bashkë 430 milionë”/ Zbulohen pazaret e Bashës, për inceneratorët?

1 Mars 2022, 09:14, Politikë CNA

Kryetari i shkarkuar i PD, Lulzim Basha vijon ?teatrin? e tij me kryeministrin Edi Rama.

Pas agresionit rus në Ukrainë, Basha ka dalë me një postim në rrjetet sociale, ku i bën thirrje Qeverisë që të ketë ketë gati një plan masash që të mundësojnë sigurimin e rezervave të mjaftueshme ushqimore, si dhe të përcaktojë mënyrat për t?u ardhur në ndihmë familjeve në nevojë.

Sipas tij, kjo masë duhet të merret pas rritjes së çmimeve si pasojë e luftës në Ukrainë.

Por, pas këtij postimi demokratët kanë ?masakruar? me komente Lulzim Bashën, të cilin e akuzojnë si ortak të kryeministrit.

Një komentues e akuzon Bashën në lidhje me aferën e inceneratorëve, ndërsa thekson se 430 milionët, i kanë vjedhur së bashku me Ramën.

?Shiko binjaku si justifikon binjakun nuk flet fare per 430 milion që i vodhen së bashku. Me 430 milion do kompensoheshin çmimet. Turpi i botës ik, i pabesë se stë dëgjon njeri më?-shkruan komentuesi.

Më tej një tjetër shkruan ?O mashtrues ordiner?.

?Shporru?-shkruan një tjetër demokrat.

Ndërsa një demokrat shkruan ?Po more Luli e dike që qenka në NATO Shqipëria. Është merita e Berishes që zoteria jote thotë ska bërë gjë Berisha i ke bërë ti?./CNA.al

Dy kërkesat e Bashës për Ramën/ A do ti marrë parasysh kryeministri propozimet e radhës?

Lajmet e fundit nga