LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

5.2 milionë euro investime në agroturizëm/ Rama thirrje për të investuar në fshat

12 Janar 2022, 07:55, Aktualitet CNA
5.2 milionë euro investime në agroturizëm/ Rama thirrje për

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se është hapur thirrja e katërt për financimin e projekteve në fshat

Me anë të një postimi në rrjete sociale, Rama ka  apeluar që të gjithë të  interesuarit të aplikojnë sa më shumë për investimet në fshat pasi do të mbështeten përmes programit europian IPARD.

?Mirëmëngjes dhe me thirrjen e katërt për financimin e projekteve në fshat, përmes programit europian IPARD, për të gjithë ata që duan të investojnë në fushën e turizmit rural, ky është momenti! Klikoni në linkun ëëë.azhbr.gov.al dhe investoni për fshatin dhe familjen tuaj.  Ditë të mbarë të gjithëve?, shkruan Rama.

Programi IPARD II, financon 65% të vlerës për investime në agroturizëm që shkojnë nga 10 mijë deri 400 mijë euro./CNA.al

Lajmet e fundit nga