LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Skandalet e Qeverisë Rama të vitit 2021

30 Dhjetor 2021, 17:42, Opinione CNA

Nga Ylli Dylgjeri

1-Këmba përpjete me tabanin e grisur te këpucës.

2-Manipulimi i statistikave te Pandemise.

3-Dizinformacion me vaksinimin e popullsise.

4-Kandidimi i krimineleve, te korruptuarve dhe manekineve ne listen Rama 2021.

5-Emigrimi i mbi 500 mije shqiptareve jashte vendit.

6-Prishja e marreveshjes maxhorance-opozite per reformen zgjedhore.

7-?Blerja? e Lulzim Bashes me ane te Soros, drejtperdrejte dhe permes kunatit.

8-Blerja e votave dhe kërcënimi i zgjedhësve.

9-Loja me PSD, me kryetar Non Grata nga SHBA.

?Grabitja? e 3 mandateve permes PSD.

10-Patronazhistet dhe rrjedhja e te dhenave personale.

11-Rrjedhja e listes se pagave.

12-Rrjedhja e targave te makinave.

13-Korrupsioni i shekullit me inceneratoret.

14-Kontrolli korruptiv i gjyqsorit. Loja qesharake me Murrizin dhe Hajdarin.

15-Krijimi i Akademise se Barinjve.

16-Konsultimi qesharak me qytetaret ?pas pilafit?, pra mbas dy mandatesh.

17-Marredhenet vllazerore me Vuçiç

18-Insistimi me projektet e Minishengenit dhe me tej te Ballkanit te Hapur.

19-Kritikat e ashpra si thike pas shpine per drejtuesit e Kosoves, duke u vene fleterrufe perse ata jane kunder vllaznimit me Serbine.

20-Marredheniet klienteliste me Erdogan ne kurriz te Europes.

21-Perpjekjet per tu takuar me Putin si kryetar i OSBE.

22-Largimi i ?ministrit te jashtem? Cakaj per ti zene vendin ne krye te OSBE-se.

23-Futja ne pune e bangladeshasve, por bangladeshasit nuk begenisin Shqiperine sepse ka kushte mjerane.

24-Akomodimi në hotele me 5 yje, ndryshe nga të gjithë vendet e BE, por me porosi të Soros i afganeve.

25-Darka me Ambasadoret dhe me Gjergj Lucen ku merr pjese edhe Juri Kim.

26-Lefter Koka arrestohet si ?kokë turku? e Ramës, Veliajt, Ahmetajt dhe te tjereve te implikuar me inceneratoret.

27-Krijimi i nje Qeverie me Ministra qe de facto sillen dhe i trajton si drejtore drejtorish. Per here te pare pas 30 vjetesh Shqiperia perballet me situaten. Kur themi qeveria nënkuptojmë Edi Ramën dhe kur themi Edi Rama nënkuptojme gjithë shtetin.

28-Mbajtja e ekonomise ne kurriz te shendetit te njerezve. Vdekjet shtese po shumefishohen.

29-Emigrimi i popullsise sidomos i te rinjve per te zbrazur vendin.

30-Turizëm i dhunshem. Për herë te pare pati beteja me viktima për të zëne shezlone në  bregdet.

31-Shnëdrrimi i vjedhjeve të të dhënave në tendera shumëmilionësh

32-Mbushja e institucioneve te shtetit me qindra keshilltare, mbi 500.

33-Premtimi i pa mbajtur për rritje page për ushtarakët.

34-Rritja e borxhit publik ne 100%…

Frendsa!

Ju ftoj te plotesoni listen me skandale te tjera te haruara./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga