LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Ahmetaj i përfshirë në aferën e inceneratorëve"/ Këlliçi: Ka qenë në një makinë me Mirel Mërtirin

25 Tetor 2021, 20:51, Politikë CNA

Deputeti i Partisë Demokratike Belind Këlliçi ka deklaryar mbrëmjen e sotme se ministri Arben Ahmetaj është i përfshirë drejt për drejt në aferën e inceneratorëve.

Në një intervistë për emisionin ?Drejt?, Këlliçi solli në vëmendje një aksident në Maqedoninë e Veriut, ku ishte i përfshirë Arben Ahmetaj dhe Mirel Mërtiri. Ai tha se kjo nuk është rastësi që ata gjendeshin të dy brenda një automjeti, duke shtuar se nëse kanë kundërshti le ta padisin në gjykatë.

?Shpresoj që SPAK të zgjohet nga gjumi për aferën e inceneratorëve. Nuk e di se çfarë duhet të bëjë më opozita apo shoqëritë civile. Arben Ahmetaj është i përfshirë drejtpërdrejt në këtë aferë. Le të kujtojmë aksidentin që ka bërë me Mirel Mërtirin në Maqedoninë e Veriut, çne të dy në një makinë. Le të më padisin mua nëse nuk është e vërtetë?, tha Këlliçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga