LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘PD ishte kthyer në moçal”/ Topalli: Hapja e debatit do të ketë impakt edhe tek e majta

7 Tetor 2021, 18:33, Politikë CNA
‘PD ishte kthyer në moçal”/ Topalli: Hapja e debatit do

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli,  ka komentuar situatën politike në vend.

E ftuar në emisionin ?Debat?, ajo tha se Shqipëria ka nevojë për një rikonceptim të spektrit politik.

?PD nuk kishte brenda më asgjë demokratike. Në një farë mënyrë ishte kthyer në një moçal. Kështu që hapja e një debati, për nevojën e një rindërtimi të së djathtës dhe për rikthimin e vlerave të PD, është gjëja më e bukur për të cilën kishte nevojë urgjente spektri politike shqiptar.

Dhe absolutisht kam bindjen që nëse kjo do të ecë në drejtimin e duhur dhe po ecën në drejtimin e duhur, kjo do të ketë impakt edhe në të majtën shqiptare?, tha Topalli./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga